Rzeszów: 15 listopada wyrok ws. wyłudzania leków

PRAWO

Autor: PAP/rynekaptek.pl   09-11-2010, 11:41

Rzeszów: 15 listopada wyrok ws. wyłudzania leków Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie zakończył się proces 15 osób oskarżonych o wyłudzenie leków, wartych ok. 370 tys. zł, na szkodę rzeszowskiego NFZ i Skarbu Państwa.


Recepty te Piotr P. - zdaniem prokuratury - wypełniał danymi osób uprawnionych, które pozyskiwał od rejestratorek przychodni. Na uzupełnione danymi osobowymi recepty wpisywał nazwy leków, a później dawał lekarzom (także oskarżonym w tej sprawie) do podpisu i przybicia imiennej pieczątki. Takie recepty realizował w rzeszowskich aptekach, ale wykupione lekarstwa nigdy nie trafiły do uprawnionych osób. Oskarżony zostawiał je sobie lub farmaceutom, którzy wprowadzali je do dalszego obrotu.

Lekarze oskarżeni są natomiast o oszustwo i poświadczenie nieprawdy na receptach.  Akt oskarżenia liczy 510 stron, w tym 465 stron stanowi treść zarzutów.

Grupa działała od stycznia 1998. Wpadła w październiku 2003 roku, kiedy w trakcie działań policji okazało się, że np. viagrę przepisywano sparaliżowanej osobie w podeszłym wieku, a leki na prostatę - kobiecie. Na trop przestępstwa policję naprowadziło życie ponad stan jednego z członków grupy.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH