Sejm: projekt wraca do komisji ds. deregulacji, a AdA wraca do gry

PRAWO

Autor: Luiza Jakubiak/ rynekaptek.pl   05-04-2017, 14:47

Sejm: projekt wraca do komisji ds. deregulacji, a AdA wraca do gry Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Poselski projekt nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne został ponownie skierowany do prac komisji ds. deregulacji. Powodem jest duża liczba poprawek zgłoszonych do projektu. Tak naprawdę praca komisji powinna rozpocząć się od nowa - ocenił poseł sprawozdawca, Michał Cieślak.

- Dzisiejsza dyskusja utwierdziła mnie w przekonaniu, że pierwotna decyzja komisji była słuszna. Świadczy o tym liczba poprawek zgłoszonych przez kluby poselskie, które tak naprawdę całkowicie się wykluczają. Co świadczy o tym, że tak naprawdę praca komisji powinna rozpocząć się od nowa - ocenił na zakończenie dyskusji nad poselskim projektem nowelizacji ustawy Pf poseł sprawozdawca, Michał Cieślak.

- Jest to potwierdzeniem tego, że pierwsza decyzja komisji dotycząca przekierowania projektu do ministra zdrowia i wprowadzenia przez resort formy moratorium wydawałaby się najlepsza z nich. Dzisiejsze poprawki klubów prowadzą do sytuacji, szczególnie jeśli mamy na myśli poprawkę złożoną przez PiS, że projekt wraca do całkowicie pierwotnej wersji - mówił poseł.

Poseł Waldemar Buda jako przedstawiciel PiS wniósł poprawkę zgodnie z którą jedynie farmaceuta będzie mógł ubiegać się o zezwolenie na prowadzenie apteki. Ten pomysł był odrzucony podczas posiedzenia komisji 23 marca br. Teraz pomysł "apteki dla aptekarza" wraca do gry.

Ostatecznie, z uwagi na fakt złożenia poprawek do ustawy podczas II czytania, marszałek zaproponował, aby Sejm ponownie skierował projekt do Komisji nadzwyczajnej do spraw deregulacji w celu przedstawienia sprawozdania. Nie było sprzeciwu wobec takiej propozycji.

To jest unikalna swoboda
W środę, 5 kwietnia, poseł Michał Cieślak przedstawił sprawozdanie Komisji Nadzwyczajnej o poselskim projekcie nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne (druki nr 1126 i 1413).

Uzasadniając projekt poseł przypomniał, że 9 marca Sejm skierował projekt od Komisji w celu ponownego rozpatrzenia. Takie spotkanie odbyło się 23 marca br. - Komisja podjęła pracę w szerokim obszarze oddziaływania tego projektu na rynek aptek. Wprowadzono wtedy kilka szczegółowych zmian, w tym poprawkę, zgodnie z którą nie tylko farmaceuci mogą prowadzić apteki. Komisja rekomenduje poparcie tego projektu - mówił poseł sprawozdawca.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH