Sejny: prokuratura bada czy pacjent otrzymał właściwe leki

PRAWO

Autor: Gazeta Współczesna, PP/rynekaptek.pl   17-09-2010, 09:40

Sejny: prokuratura bada czy pacjent otrzymał właściwe leki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach sprawdza, czy pacjentowi przebywającemu w SP ZOZ w Sejnach podawano niewłaściwe leki.

Pacjent poskarżył się, że mając zapalenie płuc otrzymywał leki na biegunkę. Dlatego napisał skargę na lekarza do dyrektora szpitala, bowiem jak twierdzi lekarz na oddziale ratunkowym nie udzielił mu właściwej pomocy. Kolejnego dnia po konsultacji u specjalisty okazało się, że pacjent jest chory na zapalenie płuc. Rozżalony złożył doniesienie na lekarzy do prokuratury.

Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach wyjaśnia, że prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Z kolei Waldemar Kwaterski, dyrektor SP ZOZ w Sejnach też nie chce sprawy komentować. Czeka bowiem na wyjaśnienia lekarza.

Brak badania i zlecenia odpowiedniego leczenia, w takim przypadku może prowadzić do niebezpiecznego przyjmowania leków we własnym zakresie. A to może skutkować choćby działaniami niepożądanymi czy interakcjami.

Jednym z czynników wpływających właśnie na wzrost liczy działań niepożądanych jest samoleczenie i łatwy dostęp do leczenia lekami przeciwbólowymi. Dr Jarosław Woroń z Zakładu Farmakologii Klinicznej Collegium Medicum UJ ostrzega, że problem jednoczesnego stosowanie choćby kilku różnych leków przeciwbólowych, które bardzo często nasilają swoją toksyczność jest coraz popularniejszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH