Senacka komisja zdrowia: zmiany w dwóch kluczowych obszarach UoZF

PRAWO

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   17-11-2020, 14:34

Senacka komisja zdrowia: zmiany w dwóch kluczowych obszarach UoZF Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Senatorowie sejmowej komisji zdrowia przyjęli kilka poprawek do ustawy o zawodzie farmaceuty. Wprowadzili m.in. termin "uporczywości" w kontekście naruszania samodzielności zawodowej farmaceuty. Będzie również wezwanie do usunięcia naruszenia, a dopiero potem możliwość unieruchomienia apteki na 3 miesiące.

Rządowy projekt ustawy o zawodzie farmaceuty wpłynął do Sejmu 3 lutego 2020 r. Skierowano go do I czytania w Komisji Zdrowia, która powołała podkomisję do prac legislacyjnych. II czytanie projektu odbyło się na 20. posiedzeniu Sejmu. Podczas II czytania zgłoszono 39 poprawek, dotyczących m. in. definiowanej w ustawie opieki farmaceutycznej, zakresu usługi farmaceutycznej, wysokości opłaty za egzaminy, samodzielności wykonywania zawodu aptekarza.

Komisja Zdrowia rekomendowała Sejmowi odrzucenie wszystkich poprawek poza jedną (uzupełniającą rozróżnienie w ustawie terminologii farmaceuta - aptekarz). Poprawka ta została przyjęta przez Sejm, pozostałe poprawki - odrzucone. Sejm przyjął ustawę na 20. posiedzeniu, 28 października 2020 r. Za przyjęciem głosowało 254 posłów, przeciw było 13, wstrzymało się 174.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH