Senat: komisja przeciw odstąpieniu od ścigania za małe ilości narkotyków

PRAWO

Autor: PAP/rynekaptek.pl   20-04-2011, 10:00

Senat: komisja przeciw odstąpieniu od ścigania za małe ilości narkotyków Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wykreślenie z noweli ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zapisu dającego możliwość odstąpienia, w niektórych przypadkach, od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków, zaproponowała we wtorek (19 kwietnia) senacka komisja.

Poprawkę zgłosił przewodniczący senackiej komisji praw człowieka, praworządności i petycji Stanisław Piotrowicz (PiS). Jego zdaniem przyjęcie tej ustawy jest złym sygnałem ze strony ustawodawcy do organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości.

Wiceminister sprawiedliwości Zbigniew Wrona powtórzył, że głównym celem noweli jest skuteczniejsze zwalczanie przestępczości narkotykowej.

- Chodzi o osoby, które żyją z narkobiznesu i wprowadzają narkotyki do obrotu, a nie koncentrowanie się głównie na skazywaniu tych, którzy tylko posiadają na własny użytek, bo są uzależnieni - tłumaczył Wrona.

Według znowelizowanej 1 kwietnia przez Sejm ustawy, w pewnych okolicznościach prokurator, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Chodzi o przypadek, gdy dana osoba posiada nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek i nie jest dilerem.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH