Senat podjął temat chorób zawodowych wywołanych przez COVID-19 u medyków

PRAWO

www.rynekzdrowia.pl

Autor: PAP   13-04-2021, 15:00

Senat podjął temat chorób zawodowych wywołanych przez COVID-19 u medyków Komisja Zdrowia obraduje nt. podjęcia inicjatywy ustawodawczej dotyczącej ustawy o chorobach zawodowych wywołanych Covid-19 u osób wykonujących zawody medyczne Fot. ShutterStock Data dodania: 21 grudnia 2022

Senacka komisja zdrowia opowiedziała się za podjęciem inicjatywy ustawodawczej dotyczącej stwierdzania chorób zawodowych wywołanych przez COVID-19 u osób wykonujących zawody medyczne.

Przewodnicząca komisji zdrowia Beata Małecka-Libera (KO) wyjaśniała we wtorek (13 kwietnia), że regulacja "ma stanowić kolejny element wsparcia dla środowisk medycznych, które pracują w ciężkich warunkach, zmagając się z epidemią COVID-19".

Propozycja - jak mówiła - upraszcza postępowanie w sprawie stwierdzenia chorób zawodowych wywołanych przez COVID-19, a także zrównuje wysokość niektórych świadczeń, które przysługują osobom wykonującym zawody medyczne, z tytułu chorób zawodowych, niezależnie od formy ich wykonywania.

Regulacja - jak relacjonowała - miałaby charakter czasowy i dotyczyłaby stanu epidemii i 90 dni po odwołaniu go.

Małecka-Libera przekazała, że propozycja trafi do marszałka Senatu, który podejmie decyzje o dalszych pracach legislacyjnych.

- Po przyjęciu naszego dzisiejszego projektu mamy 30 dni na przeprowadzenie konsultacji, także społecznych. To ważne, bo chcielibyśmy, aby środowisko wypowiedziało się w tej kwestii - dodała. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH