Senatorowie chcą wypracować kompromis, który pogodzi racje obu stron

PRAWO

Autor: Senat/ rynekaptek.pl   19-11-2020, 08:31

Senatorowie chcą wypracować kompromis, który pogodzi racje obu stron Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

25 listopada 2020 r. o godz. 11.00 rozpocznie się trzydniowe posiedzenie Senatu. W planie prac jako czwarty punkt obrad widnieje ustawa o zawodzie farmaceuty. Senatorowie rozpatrzą 13 poprawek: 7 o charakterze legislacyjnym i 6 merytorycznych zgłoszonych przez senatorów.

Marszałek Tomasz Grodzki powiedział, że ustawa jest oczekiwana i świetna, ale zawiera błędy, dodane w Sejmie: - Nie wpisujmy się w coś, co przyczyni się do pogorszenia stanu polskiej gospodarki.

Wiceprzewodnicząca komisji senator Agnieszka Gorgoń-Komor zapewniła natomiast, że senatorowie chcą wypracować kompromis, który pogodzi racje obu stron.

W wyniku głosowań komisja opowiedziała się za 7 zmianami o charakterze legislacyjnym, redakcyjnym i ujednolicającym, zaproponowanymi przez Biuro Legislacyjne Kancelarii Senatu.

Poparła również 6 poprawek, zgłoszonych przez senatorów. Dotyczyły one m.in. uzupełnienia zadań farmaceutów w ramach opieki nad pacjentem o przeprowadzanie szczepień ochronnych,  obowiązkowego ubezpieczenia OC dla farmaceutów. Senatorowie zaproponowali też, aby wprowadzić najpierw nakaz usunięcia uchybień przez właściciela apteki, punktu aptecznego czy hurtowni w określonym terminie, po którym następowałoby unieruchomienie placówki przez 3 miesiące, a dopiero potem, w wypadku zagrożenia życia lub zdrowia pacjentów, skutkiem była utrata zezwolenia na prowadzenie apteki czy hurtowni. Poparli także poprawkę, likwidującą „klauzulę sumienia” dla farmaceutów sprzedających środki antykoncepcyjne.

Wprowadzone poprawki do ustawy w załączniku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH