ŚIA w sprawie zawieszenia działalności aptek z powodu COVID-19

PRAWO

Autor: ŚIA/rynekaptek.pl   31-08-2020, 09:03

ŚIA w sprawie zawieszenia działalności aptek z powodu COVID-19 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląska Izba Aptekarska zwraca się z prośbą o przekazywanie informacji w sprawie zawieszenia działalności aptek z powodu COVID-19.

W związku napływającymi informacjami o prowadzeniu przez Śląski Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny postępowań administracyjnych związanych z unieruchomieniem aptek na okres powyżej 6 miesięcy, Śląska Izba Aptekarska zwraca się z prośbą o zgłaszanie takich przypadków do Izby (mailowo: katowice@oia.pl), gdy okoliczności unieruchomienia apteki wynikają z sytuacji epidemicznej (COVID-19), z a nie z winy samego przedsiębiorcy.

- Przepis art. 103 ust 2 p. 4 ustawy Prawo farmaceutyczne daje Inspekcji taką możliwość. Nie jest to jednak postępowanie obligatoryjne lecz uznaniowe - tłumaczy Krystian Szulc, radca prawny ŚIA.

Przypomina, że "Wojewódzki inspektor farmaceutyczny może cofnąć zezwolenie, jeżeli apteka nie została uruchomiona wciągu 4 miesięcy od dnia uzyskania zezwolenia lub w aptece nie jest prowadzona działalność objęta zezwoleniem przez okres co najmniej 6 miesięcy".

- Zapewniamy anonimowość - zaznacz radca.

Więcej: katowice.oia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH