Siedziba EMA: to kryterium dyskwalifikuje Polskę?

PRAWO

Autor: londynek.net/rynekaptek.pl   12-09-2017, 12:26

Siedziba EMA: to kryterium dyskwalifikuje Polskę? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pojawiły się istotne przeszkody w utworzeniu w Polsce nowej siedziby EMA? Do kryteriów mających zdecydować czy dany kraj przyjmie prestiżową Agencję wpisano również prawa osób LGBT, które w Europie Wschodniej nie są uregulowane - pisze portal londynek.net.

O nowej siedzibie Europejskiej Agencji Leków miało decydować wiele czynników - m.in. sytuacja ekonomiczna kraju, opieka medyczna, możliwości zatrudnienia i edukacji dla rodzin pracowników oraz połączenia transportowe z innymi krajami UE.

Teraz jednak, jak poinformował szef EMA Guido Rasi, do kryteriów wpisano również prawa osób LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender). Decyzja ta zapadła po tym, jak pracownicy agencji w liście otwartym wyrazili obawę o bezpieczeństwo siebie i swoich rodzin. Zwrócili również uwagę, że po przeprowadzce z Londynu, ich status cywilny w niektórych krajach "nie będzie rozpoznany".

Nowe kryteria wykluczyły tym samym Polskę, Słowację, Bułgarię oraz Rumunię - jedyne kraje w UE, które nie rozpoznają w swoim systemie prawnym małżeństw jednopłciowych.

Więcej: http://londynek.net/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH