
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił wstrzymania wykonania decyzji GIF, który nałożył na przedsiębiorcę karę w wysokości 22 tys. zł za prowadzenie reklamy 11 aptek.
Ukarana przez inspekcję farmaceutyczną spółka wskazała, że decyzja jest obarczona licznymi wadami, zarówno pod względem formalnym, jak i materialnym, a przez to powinna być uchylona. Ponadto rygor natychmiastowej wykonalności niesie niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody, ponieważ kondycja finansowa spółki nie pozwala na uregulowanie zobowiązania wynikającego z tej decyzji.
Jednak na poparcie swoich twierdzeń, spółka nie przedstawiła żadnych dowodów i w żaden sposób nie udokumentowała aktualnej sytuacji majątkowej oraz ewentualnego wpływu wykonania decyzji na tę sytuację.
Zatem w przypadku nieuzasadnienia lub niedostatecznego uzasadnienia wniosku o wstrzymanie wykonania aktu lub czynności, sąd nie ma obowiązku wzywania strony do jego uzupełnienia lub poprawienia, a inicjatywa dowodowa i odpowiedzialność za skuteczność złożonego wniosku spoczywa w całości na wnioskodawcy. Sąd w tej kwestii nie jest także zobligowany do dokonywania jakichkolwiek ustaleń z urzędu.
VI SA/Wa 1884/17
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych