Spółka nie udowodniła, że nie ma na zapłacenie kary

PRAWO

Autor: orzeczenia.nsa.gov.pl/ rynekaptek.pl   18-10-2017, 11:24

Spółka nie udowodniła, że nie ma na zapłacenie kary Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił wstrzymania wykonania decyzji GIF, który nałożył na przedsiębiorcę karę w wysokości 22 tys. zł za prowadzenie reklamy 11 aptek.

Ukarana przez inspekcję farmaceutyczną spółka wskazała, że decyzja jest obarczona licznymi wadami, zarówno pod względem formalnym, jak i materialnym, a przez to powinna być uchylona. Ponadto rygor natychmiastowej wykonalności niesie niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody, ponieważ kondycja finansowa spółki nie pozwala na uregulowanie zobowiązania wynikającego z tej decyzji.

Jednak na poparcie swoich twierdzeń, spółka nie przedstawiła żadnych dowodów i w żaden sposób nie udokumentowała aktualnej sytuacji majątkowej oraz ewentualnego wpływu wykonania decyzji na tę sytuację.

Zatem w przypadku nieuzasadnienia lub niedostatecznego uzasadnienia wniosku o wstrzymanie wykonania aktu lub czynności, sąd nie ma obowiązku wzywania strony do jego uzupełnienia lub poprawienia, a inicjatywa dowodowa i odpowiedzialność za skuteczność złożonego wniosku spoczywa w całości na wnioskodawcy. Sąd w tej kwestii nie jest także zobligowany do dokonywania jakichkolwiek ustaleń z urzędu.

VI SA/Wa 1884/17

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH