Spółka powiadomiła prokuraturę o nieprawidłowościach

PRAWO

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   19-07-2017, 12:43

Spółka powiadomiła prokuraturę o nieprawidłowościach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jedna ze spółek zawiadomiła prokuraturę regionalną w Gdańsku o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez inną spółkę poprzez wprowadzenie w błąd WIF w procedurze o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki.

Jak informowaliśmy, do prokuratury regionalnej w Katowicach zostało przesłane zawiadomienie o podejrzeniu dokonania oszustwa w związku ze złożeniem wniosku o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej.

Zgodnie z zawiadomieniem, osoby prowadzące daną spółkę, wprowadziły Inspekcję farmaceutyczną i Śląską Izbę Aptekarską w błąd poprzez złożenie nierzetelnych i nieprawdziwych wniosków i oświadczeń w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i rozpoczęcia procedury o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej.

Otrzymaliśmy informację, że farmaceuci także z innych województw powiadamiają prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, których są świadkami.

Jedna ze spółek zawiadomiła prokuraturę regionalną w Gdańsku o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez inną spółkę poprzez wprowadzenie w błąd Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w procedurze  o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki.

Stawiane zarzuty dotyczą też przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego, jako funkcjonariuszy publicznych poprzez nadanie biegowi sprawie z wniosku o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki, pomimo że wniosek nie spełniał warunków formalnych co najmniej w zakresie tytułu prawnego do lokalu.

Spółka, która złożyła wniosek, miała ponadto posługiwać się dokumentami poświadczającymi nieprawdę w postaci opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o spełnianiu przez lokal wymagań sanitarnych do prowadzenia apteki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH