Sprostowanie

PRAWO

rynekaptek.pl

Autor: RA   01-09-2017, 11:43

Sprostowanie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

23 sierpnia poinformowaliśmy, że minister zdrowia zwrócił się do prezesa NFZ z prośbą o wyjaśnienia w związku z zatrudnieniem urzędniczki, która - jak podał dziennik "Fakt" - została skazana za korupcję. Z związku z tą informacją, opublikowaną także przez inne media, Barbara Wójcik-Klikiewicz przysłała do naszej redakcji sprostowanie, które publikujemy poniżej.

W związku z opublikowaniem w dniu 23.08.2017 r,. przez serwis rynekaptek.pl artykułu, w którym pojawia się informacja o skazaniu mnie za przestępstwo korupcyjne związane z procesem refundacji leków, oświadczam, że jest to informacja nieprawdziwa.

Wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie z dnia 6.10.2016, sygn. akt XIV K 815/14, zostałam uniewinniona od czynu z art. 228 § 1 k.k., zarzucanego mi przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Nigdy nie zostałam skazana za żadne przestępstwo, a także nie toczą się przeciwko mnie inne postępowania karne. Nikt z redakcji serwisu rynekaptek.pl nie skontaktował się ze mną przed publikacją artykułu.

Wobec tego, że zawarta w publikacji informacja jest nieprawdziwa, a treść tej publikacji narusza moje dobra osobiste, podjęłam niezbędne kroki prawne.

Barbara Wójcik-Klikiewicz

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH