Starosta wielicki: sankcja za brak dyżuru jest wręcz konieczna

PRAWO

Autor: Sejm/ rynekaptek.pl   25-02-2021, 13:01

Starosta wielicki: sankcja za brak dyżuru jest wręcz konieczna Starosta chciałby mieć narzędzia do egzekwowania prawa wobec apteki, która nie pełni nocnego dyżuru (fot. LJ)

Postawa właścicieli pojedynczej apteki niepełniącej wyznaczonych jej dyżurów może skutkować podobnymi zachowaniami - właściciele innych aptek mogą poczuć się zachęceni do nieprzestrzegania harmonogramu - obawia się starosta wielicki.

Próbował on zasięgnąć wsparcia Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Krakowie oraz Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w Warszawie.

- Z załączonej dokumentacji wynika jednak, iż wspomniane organy nie mają kompetencji i środków prawnych mogących przeciwdziałać problemowi nieprzestrzegania przez apteki harmonogramu dyżurów aptek. Przyznanie takich kompetencji byłoby alternatywą dla kompetencji organów powiatu i pomogłoby rozwiązać opisywany problem - zauważa poseł.

Pyta ministra, jak można by umożliwić egzekwowanie wykonywania przez apteki obowiązków wynikających z uchwały rady powiatu podjętej na podstawie art. 94 ustawy Prawo farmaceutyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH