Szczecin: dwie próby wprowadzenia na rynek nielegalnych preparatów

PRAWO

Autor: szczecin.wyborcza.pl/rynekaptek.pl   04-10-2017, 09:29

 Szczecin: dwie próby wprowadzenia na rynek nielegalnych preparatów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W województwie zachodniopomorskim w ciągu miesiąca doszło do dwóch prób przemytu preparatów na zaburzenie erekcji. Produkty zostały zgłoszone jako suplementy diety.

Od 19 sierpnia do 19 września 2017 roku funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie w ramach międzynarodowej operacji o kryptonimie „Pangea”, wymierzonej w handel nielegalnymi lub podrabianymi lekami oraz sprzętem medycznym, ujawnili próby wprowadzenia do obrotu na obszar UE 100 tys. sztuk produktu zgłoszonego jako preparaty witaminowe.

Okazało się, że importowany towar miał niewiele wspólnego z witaminami. Zawierał w swym składzie tadalafil, czyli substancję stosowaną w leczeniu zaburzeń erekcji.

Kolejne zatrzymania towarów na terenie województwa miały miejsce w trakcie typowania do rewizji przesyłek pocztowych nadesłanych z Indii. Zawartością wszystkich paczek była kamagra, czyli żel doustny zawierający w swym składzie sildenafil, czyli inną substancję stosowaną w leczeniu zaburzeń erekcji.

Zatrzymano w sumie 686 saszetek żelu w różnych smakach o wartości – wg cen znalezionych na stronach internetowych – ponad 15 tys. zł

Więcej: http://szczecin.wyborcza.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH