Tczew: ukradł w aptekach towar o wartości 15 tys. zł

PRAWO

Autor: tczew.policja.gov.pl   08-04-2021, 15:02

Tczew: ukradł w aptekach towar o wartości 15 tys. zł Policja zatrzymała sprawcę kradzieży w aptekach Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Od początku tego roku w aptekach na terenie Tczewa (woj. pomorskie) dochodziło do kradzieży. Policja właśnie ujęła złodzieja.

Policjanci zatrzymali 32-latka, podejrzanego o kradzieże. Mundurowi ustalili, że sprawca wchodził do aptek na terenie miasta i wykorzystując nieuwagę personelu, kradł artykuły farmaceutyczne i wyroby medyczne.

Według ustaleń mundurowych zatrzymany mężczyzna sprzedawał skradziony towar po okazyjnych cenach przypadkowym osobom. Śledczy przedstawili bezdomnemu mężczyźnie zarzuty dotyczące kradzieży.

32-latek za te przestępstwa odpowie w recydywie. Grozi mu 7,5 roku pozbawienia wolności.

Ukradł towar o wartości 15 tys. zł
7 kwietnia br. tczewscy kryminalni ustalili, że od początku tego roku w aptekach na terenie miasta dochodziło do kradzieży. Policjanci zajmujący się tymi sprawami ustalili, że ten sam sprawca wchodził do sklepów z lekami i wykorzystując nieuwagę personelu, kradł artykuły farmaceutyczne i wyroby medyczne.

Jak ustalili funkcjonariusze w wyniku przestępczej działalności sprawcy powstały straty na kwotę blisko 15 tys. zł.

Kryminalni tczewskiej jednostki wytypowali i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, którym okazał się bezdomny 32-letni mężczyzna.

Odsprzedawał skradziony towar
Stróże prawa ustalili, że sprawca sprzedawał ukradziony towar przypadkowym osobom, po okazyjnej cenie.

7 kwietnia śledczy przesłuchali mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży.

Okazało się, że 32-latek był już karany za podobne przestępstwa, dlatego za te czyny odpowie w warunkach recydywy, za co grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH