Tuchola: pijana farmaceutka za stołem

PRAWO

Autor: Gazeta Pomorska, PP/rynekaptek.pl   02-12-2010, 11:32

Tuchola: pijana farmaceutka za stołem Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Niedawno obchodzone Andrzejki hucznie świętowała 54-letnia farmaceutka pracująca w Tucholi. Mając 2 promile alkoholu wydawała leki. Teraz odpowie za swoje czyny.

Tuchola w woj. kujawsko-pomorskim jest jednym z tych miast, w których nocne dyżury aptek nie są pełnione. W tym mieście apteki czynne są do północy. I może to zgubiło 54-letnią farmaceutkę, która blisko północy obsługiwała jedną z mieszkanek tej niewielkiej miejscowości.

Klientka apteki wprost z apteki udała się na komendę, gdzie poinformowała o dziwnym zakochaniu aptekarki. Jeszcze przed zamknięciem apteki funkcjonariusze policji odwiedzili aptekę. Policjanci wyczuli woń alkoholu i poddali badaniu kobietę.

Jak podaje asp. Brygida Zimnoch, oficer prasowy KPP w Tucholi, 54-letnia bydgoszczanka miała w organizmie ponad 2 promile. Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut wykonywania czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości, za który grozi kara aresztu lub grzywny.

Gdyby się okazało, że wydane przez farmaceutkę leki naraziły ludzi na utratę życia lub zdrowia kobieta usłyszy drugi zarzut: narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za ten czyn grozi do 3 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH