
Młody Brytyjczyk nie otrzymał w aptece leków, do których był uprawniony. Apteka nie chciała wydać bezpłatnych preparatów na receptę, które przysługiwały mu z tytułu pobierania zasiłku dla osób poszukujących pracy – tzw. Universal Credit. A wszystko przez błąd w systemie.
Sprawę opisuje portal polishexpress.co.uk. 23-letni Brytyjczyk, który pobierał Universal Credit, otrzymał od swojego lekarza receptę, na podstawie której miał dostać w aptece leki. Mężczyzna usłyszał od farmaceutki, że może ona zrealizować receptę pobierając od niego 17 funtów, o których zwrot będzie mógł ubiegać się później.
Powodem, dla którego 23-latek nie mógł otrzymać leków refundowanych było nieodznaczenie przez niego pola na swojej recepcie dotyczącego Universal Credit. Problem jednak w tym, że przez błąd w systemie, pola takiego nie ma.
Okazuje się, że formularze recept nie zostały dostosowane do nowego systemu zasiłków i nie umieszczono na nich pola dotyczącego Universal Credit.
Więcej: http://www.polishexpress.co.uk/
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych