UoZF: wpierw w komisji zdrowia, potem na sali plenarnej

PRAWO

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   03-12-2020, 13:09

UoZF: wpierw w komisji zdrowia, potem na sali plenarnej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

8 grudnia członkowie sejmowej komisji zdrowia rozpatrzą uchwałę Senatu RP w sprawie ustawy o zawodzie farmaceuty. Zaś w dniach 9-10 grudnia zaplanowano posiedzenie Sejmu, podczas którego parlamentarzyści wysłuchają sprawozdania komisji.

27 listopada wieczorem senatorowie przyjęli poprawki zgłoszone przez komisję zdrowia. Na koniec przyjęli całą ustawę wraz z poprawkami. Za było 95 senatorów, jeden był przeciw, trzech się wstrzymało.

Wcześniej senatorowie komisji zdrowia przyjęli kilka poprawek.

Dotyczyły one m.in. kwestii określenia "uporczywie" lub "rażąco" w kontekście naruszania samodzielności zawodowej farmaceuty i możliwości na tej podstawie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki.

Senatorowie przyjęli również propozycję brzmienia art. 83 w pkt 17w lit. b, ust. 2a i 2b:

2a. Jeżeli naruszenia, o których mowa w ust. 1 pkt 2, dotyczą uniemożliwiania przez podmiot prowadzący aptekę, punkt apteczny lub hurtownię farmaceutyczną realizacji zadań przez kierownika apteki, punktu aptecznego lub osobę odpowiedzialną w hurtowni farmaceutycznej, właściwy organ może nakazać usunięcie stwierdzonych uchybień w wyznaczonym terminie. W przypadku nieusunięcia uchybień w terminie organ może nakazać w drodze decyzji unieruchomienie hurtowni farmaceutycznej lub jej części, apteki lub punktu aptecznego na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH