USA: nie zaszczepiła dziecka, odsiedzi tydzień w więzieniu

PRAWO

Autor: Kobieta.Onet/rynekaptek.pl   05-10-2017, 13:23

USA: nie zaszczepiła dziecka, odsiedzi tydzień w więzieniu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rebecca Bredow z USA została właśnie skazana przez sąd w Michigan za odmowę szczepienia swojego dziewięcioletniego syna. Odsiedzi za kratami siedem dni - taką decyzję podjął sąd 4 października.

W Michigan rodzice mogą legalnie odmówić szczepienia dziecka ze względu na własne przekonania. Jednak w tym wypadku sprawa wyglądała inaczej.

Ojciec dziecka, który w 2008 roku rozwiódł się z jego matką uzyskał od byłej żony obietnicę, że ta dziecko będzie szczepić. Bredow zobowiązała się do zaszczepienia syna w listopadzie 2016 roku. Niestety nie zrobiła tego.

Mężczyzna postanowił więc sądzić się z byłą żoną, bo jak przyznaje sędzia Karen McDonald w rozmowie z BBC, "zdanie ojca też jest ważne".

Po długiej rozprawie wydano wyrok skazujący Bredow na pozbawienie wolności. Będzie musiała spędzić tydzień w więzieniu.

To jedna z najgłośniejszych tego typu spraw w USA z ostatnich miesięcy. W statystykach dotyczących szczepienia dzieci, Michigan wypada pośród innych stanów najgorzej – plasuje się na 43. miejscu, na 50 możliwych.

Rodzice, którzy mogą wybierać: "szczepię" lub "nie szczepię" dziecka, wybierają najczęściej drugą opcję. Jak podaje BBC, powtarzają się najczęściej dwa te same argumenty: że szczepionki powodują autyzm i robią krzywdę dzieciom.

Więcej: kobieta.wp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH