Uwaga na fałszywych policjantów

PRAWO

Autor: jelenia-gora.policja.gov.pl/ rynekaptek.pl   06-07-2017, 12:44

Uwaga na fałszywych policjantów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kilka dni temu na terenie Wałbrzycha pojawili się oszuści, którzy podszywając się pod policjantów próbowali wyłudzić pieniądze od właścicielki jednej z aptek. Okazało się, że nie tylko od niej, ale jeszcze od dwóch innych właścicieli aptek.

Do właścicielki jednej z aptek zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Poinformował ją, że jest prowadzona akcja z uwagi na to, że hakerzy próbują przejąć konto firmowe apteki.

Kiedy kobieta zapytała, dlaczego nie przyszedł do apteki osobiście powiedział, że on się rozłącza, ale zaleca, aby ona zadzwoniła na numer alarmowy 997 i potwierdziła jego dane. Gdy to uczyniła, od razu zgłosił się mężczyzna, który potwierdził przedstawioną legendę rzekomego policjanta. Po chwili ponownie zadzwonił ten sam „funkcjonariusz” i zaczął ją wypytywać o konta bankowe oraz o zgromadzone na nich środki, a na koniec poprosił o numer jej telefonu komórkowego.

Kobieta zorientowała się, ze może paść ofiarą oszustów i nie odbierała telefonów, a o swoim podejrzeniu powiadomiła policję. Okazało się, że w ten sam sposób oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od właścicieli dwóch innych aptek.

Więcej: www.jelenia-gora.policja.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH