Warszawa: pijana matka podała 5-latkowi leki antydepresyjne

PRAWO

Autor: PAP/rynekaptek.pl   26-04-2011, 14:01

Warszawa: pijana matka podała 5-latkowi leki antydepresyjne Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Policja zatrzymała 31-letnią pijaną kobietę, która podała 5-letniemu synowi tabletki antydepresyjne i przeciwbólowe. Grozi jej do 5 lat więzienia - poinformowała we wtorek (26 kwietnia) Komenda Stołeczna Policji.

- Do oficera dyżurnego komendy policji na warszawskiej Woli zgłosiła się kobieta. Prosiła o interwencję w sprawie matki, która pod wpływem alkoholu opiekowała się swoimi dziećmi - mówi Dorota Tietz z zespołu prasowego KSP. Z relacji kobiety wynikało, że matka prawdopodobnie podała chłopcu leki niewiadomego pochodzenia.

- Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli silne tabletki przeciwbólowe, antydepresanty oraz trzy tabletki clonozepamu, leku psychotropowego - powiedziała Tietz. Dodała, że chłopiec został przewieziony do szpitala, jego 2,5 letnią siostrą zaopiekowała się rodzina.

Anna T. miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a Robert F. 2,8 promila. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do izby wytrzeźwień.

Matka usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia dzieci, a jej konkubent zarzut posiadania środków psychotropowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH