Wielkopolska: nie chcą testować e-recept

PRAWO

Autor: DGP/rynekaptek.pl   24-03-2011, 13:57

Wielkopolska: nie chcą testować e-recept Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Świadczeniodawcy i apteki z Wielkopolski mogą już się zgłaszać do udziału w pilotażowym programie e-recept. Wstrzymują się jednak ze względu na wątpliwości prawne.

W powiecie leszczyńskim (woj. wielkopolskie), gdzie jest realizowany pilotaż programu e-recepta, nie został wystawiony jeszcze żaden elektroniczny druk. Ani jeden świadczeniodawca nie podpisał też umowy o przystąpieniu do programu – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Leszek Sikorski, dyrektor Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ), które odpowiada za wdrożenie pilotażu, nie chciał ujawnić „DGP”, ilu lekarzy i aptekarzy zadeklarowało chęć testowania prototypu systemu.

Bożena Janicka, szefowa Wielkopolskiego Porozumienia Zielonogórskiego, twierdzi, że zainteresowane są tym tylko trzy praktyki lekarzy rodzinnych. Natomiast aptekarze całkowicie wstrzymali się z przystąpieniem do pilotażu.

– Na gruncie obowiązującego w Polsce prawa pojęcie e-recepta nie istnieje. Prace nad ustawą, która je wprowadzi, dopiero trwają w Sejmie – podkreśla Tadeusz Bąbelek, szef okręgowej izby aptekarskiej w Poznaniu.

Wdrożenie e-recepty w całym kraju ma nastąpić za dwa lata. 

Więcej:
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/498840,
apteki_z_wielkopolski_nie_chca_testowac_e_recept.html
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH