Wielkopolskie: zatrzymani za nielegalny handel farmaceutykami

PRAWO

Autor: PAP/rynekaptek.pl   15-04-2011, 08:30

Wielkopolskie: zatrzymani za nielegalny handel farmaceutykami Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Policja z Gostynia (województwo wielkopolskie) zatrzymała cztery osoby z grupy zajmującej się nielegalnym handlem anabolikami, viagrą i innymi środkami farmakologicznymi. Znaleziono u nich kilkadziesiąt tysięcy tabletek i ampułek różnych leków.

Według policjantów, przez sześć miesięcy działalności grupa zdołała wprowadzić na rynek towar o wartości co najmniej 0,5 mln zł. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gostyniu.

Jak powiedział w czwartek (14 kwietnia) asp. Sebastian Myszkiewicz, rzecznik prasowy gostyńskiej policji, funkcjonariusze zajmowali się sprawą od października 2010 roku. Wtedy ustalili, że z Gostynia do Wielkiej Brytanii została wysłana paczka z anabolikami. Okazało się, że wysłaniem takich przesyłek zajmują się dwaj mieszkańcy gminy Gostyń i mieszkaniec powiatu leszczyńskiego.

Śledczy ustalili, że każdego tygodnia do odbiorców trafiało kilkadziesiąt przesyłek. Za każdą z nich szef grupy płacił wysyłającym 10 zł. Podczas przeszukania pomieszczenia wynajętego do pakowania leków znaleziono kilkadziesiąt tysięcy tabletek i ampułek anabolików i leków.

Dwóm zatrzymanym przedstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu szkodliwych dla zdrowa środków farmaceutycznych i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 8 lat więzienia. Trzeci usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi pięcioletnie więzienie. Mieszkaniec Jarocina odpowie za założenie i kierowanie grupą przestępczą, może trafić do więzienia na dziesięć lat.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH