Wnioskodawca minął się z prawdą

PRAWO

Autor: SIA/rynekaptek.pl   11-07-2017, 15:29

Wnioskodawca minął się z prawdą Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Spółka ubiegająca się o zezwolenie na prowadzenie apteki przedstawiła sytuację niezgodną ze stanem faktycznym, co w konsekwencji doprowadziło do dalszego procedowania wniosku – farmaceuci zgłosili sprawę do prokuratury.

Do prokuratury regionalnej w Katowicach zostało przesłane zawiadomienie o podejrzeniu dokonania oszustwa w związku ze złożeniem wniosku o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej.

Jak czytamy w zawiadomieniu, osoby prowadzące daną spółkę, wprowadziły Inspekcję farmaceutyczną i Śląską Izbę Aptekarską w błąd poprzez złożenie nierzetelnych i nieprawdziwych wniosków i oświadczeń w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i rozpoczęcia procedury o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej.

Podczas składania przedmiotowych wniosków budynek, w którym ma być prowadzona apteka, nie istniał. Ponadto w momencie obowiązywania nowych przepisów w zakresie możliwości uzyskania zezwolenia tj. w dniu 25 czerwca 2017 r. nie ma nawet murów budynku oraz zadaszenia.

Wniosek o zezwolenie na prowadzenie apteki powinien zawierać m.in. tytuł prawny do pomieszczeń apteki ogólnodostępnej - w przypadku tej apteki posiadanie takiego tytułu jest niemożliwe, ponieważ nie istnieją na dzień składania wniosku.

W związku z powyższym, SIA prosi, aby w sytuacji gdy wnioskowana apteka jest w budowie lub nie ma budynku itp., wykorzystać opublikowane pismo, jako wzoru i informować o sprawie Prokuraturę Rejonową w Katowicach.

Więcej: http://katowice.oia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH