Wpis do rejestru farmaceutów - nowelizacja uregulowań

PRAWO

rynekaptek.pl

Autor: ŚOIA/Rynek Aptek   14-04-2021, 16:52

Wpis do rejestru farmaceutów - nowelizacja uregulowań Od 16 kwietnia nowelizacja przepisów dotyczących dokonywania wpisu do rejestru farmaceutów. Fot. LJ/Rynek Aptek

Ustawa zawodzie farmaceuty wprowadza od 16 kwietnia nowelizację przepisów ustawy o izbach aptekarskich w zakresie uregulowań dotyczących dokonywania wpisu do rejestru farmaceutów.

Jak przypominają prawnicy Środkowopomorskiej Okręgowej Izy Aptekarskiej w Koszalinie:

1. Jeżeli farmaceuta wykonuje zawód na terenie innej izby niż izba, której rada przyznała prawo wykonywania zawodu, podlega obowiązkowi wpisu do rejestru farmaceutów prowadzonego przez radę okręgowej izby aptekarskiej, na terenie której farmaceuta wykonuje zawód.

2. Kierownik apteki, punktu aptecznego, działu farmacji szpitalnej oraz farmaceuta sprawujący funkcję, o której mowa w art. 2 pkt 21a-21c ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne, podlega wpisowi do rejestru farmaceutów prowadzonego przez radę okręgowej izby aptekarskiej, na terenie której jest kierownikiem lub sprawuje funkcję.

3. Farmaceuta, który przestaje wykonywać zawód farmaceuty, pozostaje wpisany w rejestrze farmaceutów, do którego był ostatnio wpisany.

Powyższe przepisy oznaczają, że zasadą jest wpis do rejestru prowadzonego przez okręgową radę aptekarską izby, na terenie której farmaceuta wykonuje zawód.

W przypadku wykonywania zawodu na terenie więcej niż jednej okręgowej izby aptekarskiej farmaceuta podlega obowiązkowi wpisu do rejestru farmaceutów prowadzonego przez wskazaną przez niego radę okręgowej izby aptekarskiej, na terenie której wykonuje zawód - z wyłączeniem sytuacji dotyczącej kierownika apteki (punktu aptecznego, działu farmacji szpitalnej), który zawsze ma obowiązek wpisu do rejestru farmaceutów prowadzonego przez radę okręgowej izby aptekarskiej, na terenie której jest kierownikiem lub sprawuje funkcję.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH