Wróci pełnopłatne zwolnienie lekarskie dla mundurowych

PRAWO

Autor: dziennikpolski.pl/ rynekaptek.pl   18-04-2017, 14:23

Wróci pełnopłatne zwolnienie lekarskie dla mundurowych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Funkcjonariusze służb znów dostaną pełnopłatne chorobowe, tym razem przez pierwsze 30 dni zwolnienia. To oznacza, że po trzech latach przerwy mundurowi znów będą otrzymywali pełne wynagrodzenie za czas choroby.

Projektem przywrócenia funkcjonariuszom służb mundurowych pełnopłatnego chorobowego zajmował się przed świętami Komitet Stały Rady Ministrów. I przesłał go dalej, do konsultacji z centralami związkowymi, czyli Solidarnością, OPZZ i Forum Związków Zawodowych.

Nowe prawo nie będzie jednak funkcjonować dokładnie tak, jak przed zmianami wprowadzonymi w 2014 r. Do tego czasu bez względu na długość zwolnienia lekarskiego mundurowi otrzymywali 100 proc. uposażenia. Później zrównano ich w prawach z innymi pracownikami (dostają 80 proc. pensji). Teraz prawo do pełnego uposażenia zachowają przez 30 dni.

Procedowane zmiany dotyczą jednak służb podległych ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi, to jest: policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu. A za PO-PSL przywileje odebrano również Służbie Więziennej i wojsku. 

Więcej: www.dziennikpolski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH