Wrocław: fałszowali recepty i wyłudzali leki

PRAWO

Autor: PAP/rynekaptek.pl   11-04-2011, 14:34

Wrocław: fałszowali recepty i wyłudzali leki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do 8 lat więzienia grozi lekarce i jej wspólnikowi, zatrzymanym przez wrocławskich policjantów, w związku z wyłudzeniem znacznych ilości leków. Straty NFZ szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 82 tys. złotych.

Zatrzymani to 57-letnia lekarka, zatrudniona w kilku wrocławskich przychodniach oraz 31-letni mieszkaniec Wrocławia. Oboje usłyszeli już zarzuty. Wobec kobiety, sąd zastosował tymczasowe aresztowania na dwa miesiące. Mężczyznę zwolniono za poręczeniem majątkowym.

Jak poinformował w poniedziałek (11 kwietnia) rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 230 opakowań lekarstw, pieczątki, recepty i dokumentację medyczną.

- Ustaliliśmy, że lekarka wystawiła, co najmniej tysiąc sfałszowanych recept. Straty szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 82 tys. złotych - powiedział rzecznik.


Dodał, że kobieta w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, wystawiała recepty na rożnych pacjentów, którzy jednak nie mieli uprawnień do otrzymywania takich leków. Na receptach wpisywała numer pesel współdziałającego z nią mężczyzny. - Ten realizował je we wrocławskich aptekach. Później prawdopodobnie sprzedawali lekarstwa - wyjaśnił Petrykowski.


Z ustaleń policji wynika, że zatrzymani działali w ten sposób przez kilka lat. W mieszkaniach obu zatrzymanych osób, policjanci znaleźli duże ilości lekarstw psychotropowych i przeciwbólowych o silnym działaniu, pieczątki lekarskie, recepty oraz dokumentację medyczną.

Policjanci badają wszystkie okoliczności tej sprawy, przede wszystkim to gdzie trafiały później lekarstwa.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH