Wrocław: znieczulenie przy porodzie dla każdej pacjentki

PRAWO

Autor: Gazeta.pl, DMX/rynekaptek.pl   10-05-2011, 11:25

Wrocław: znieczulenie przy porodzie dla każdej pacjentki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od poniedziałku (9 maja) każda kobieta, która trafi na porodówkę w Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu, może poprosić o znieczulenie w czasie porodu.

Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza to - jak dotychczas - jedyna lecznica we Wrocławiu, gdzie kobiety mogą skorzystać ze znieczulenia przy porodzie bezpłatnie i przez całą dobę - informuje portal gazeta.pl.

Już pierwszego dnia chęć skorzystania z tej możliwości wyraziło kilka rodzących kobiet. O znieczulenie pyta tu większość pacjentek.

Jak informował portal rynekzdrowia.pl dolnośląski samorząd zamierza sfinansować program wprowadzający standardy opieki okołoporodowej, dzięki któremu rodzące kobiety w całym województwie będą miały, m. in. dostęp do znieczulenia.

Zgodnie z programem, standardy opieki okołoporodowej mają wprowadzić nie tylko szpitale podległe marszałkowi (pięć w województwie dolnośląskim), ale także specjalistyczne ośrodki ginekologiczno-położnicze na Dolnym Śląsku.

Program zakłada również, że w szpitalach mają działać bezpłatne szkoły rodzenia, w których kobiety zainteresowane porodem w znieczuleniu mogłyby skorzystać z konsultacji anestezjologicznej. Szkoły rodzenia mają być finansowane z środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH