Wstrzymanie działalności hurtowni AN Pharmacy i Zioła Polskie

PRAWO

Autor: GIF/rynekaptek.pl   29-03-2011, 14:41

Wstrzymanie działalności hurtowni AN Pharmacy i Zioła Polskie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

GIF nakazuje dokonać unieruchomienia hurtowni farmaceutycznych AN Pharmacy i Zioła Polskie Sp. z o.o. zlokalizowanych w Skórzewie.

Decyzja obowiązuje do czasu ustalenia w jakim stopniu i w jakim zakresie hurtownia AN Pharmacy podejmowała działania obliczone na utrudnianie czynności kontrolnych inspekcji farmaceutycznej, mające na celu ukrycie procederu skupowania produktów leczniczych z aptek za pośrednictwem Zioła Polskie.

GIF sprawdzi również w jakim stopniu zakup produktów leczniczych przez Zioła Polskie z aptek powodował zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów.

Decyzja GIF jest efektem kontroli w hurtowni i stwierdzenia nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu. Kontrola wykazała prowadzenie działalności opartej o zezwolenie w pomieszczeniach nie zapewniających możliwości realizacji procedur Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej.

Przedsiębiorca nie przekazuje wymaganych kwartalnych raportów dotyczących wielkości obrotu produktami leczniczymi, wraz ze strukturą tego obrotu.

Kontrola stwierdziła także, iż przedsiębiorca od pierwszych dni uzyskania zezwolenia na obrót hurtowy dokonuje zakupu produktów leczniczych od aptek. Ten proceder stanowi w zasadzie jedyną działalność gospodarczą przedsiębiorcy.

Więcej: http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/OBR/Decyzja_2011-03-23b.pdf
http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/OBR/Decyzja_2011-03-23a.pdf
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH