Wzrasta ilość podrabianych leków

PRAWO

Autor: DGP/rynekaptek.pl   27-07-2017, 09:03

Wzrasta ilość podrabianych leków Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śledczy coraz lepiej sobie radzą z przestępczością związaną z prawem farmaceutycznym, ale liczba podrabianych leków wzrasta wraz z coraz większą otwartością Polaków na robienie zakupów online – wyjaśnia Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

W ciągu dwóch lat liczba potwierdzonych przez prokuraturę czynów polegających na podrabianiu produktów leczniczych wzrosła niemal czterokrotnie – pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Z danych GIF wynika, że połowa leków dostępnych za pośrednictwem Internetu to produkty sfałszowane. Służba Celno-Skarbowa informuje zaś, że wartość zatrzymanych podrobionych produktów leczniczych w 2016 r. była blisko czterokrotnie większa niż w 2015 r.

Czy mamy do czynienia z większą liczbą podróbek, czy może po prostu poprawia się wykrywalność przestępstw? - I jedno, i drugie – twierdzi Marek Tomków.

- Śledczy coraz lepiej sobie radzą z przestępczością związaną z prawem farmaceutycznym. Ale liczba podrabianych leków wzrasta wraz z coraz większą otwartością Polaków na robienie zakupów przez Internet – wskazuje.

Więcej: http://zdrowie.dziennik.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH