Z leku dostępnego w aptekach robili amfetaminę

PRAWO

Autor: PAP/rynekaptek.pl   09-02-2011, 10:41

Z leku dostępnego w aptekach robili amfetaminę Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego rozbili polsko-czeską grupę przestępczą zajmującą się m.in. produkcją jednej z pochodnych amfetaminy.

Produkcja odbywała się w Wiśle, przestępcy wykorzystywali jeden z dostępnych na rynku leków.

Grupa zajmowała się nielegalną produkcją, handlem i przemytem dużych ilości narkotyków, przede wszystkim silnie uzależniającej pochodnej amfetaminy, tzw. metamfetaminy. Metamfetamina produkowana była na terenie jednej z posesji w Wiśle, gdzie przestępcy zbudowali kompletną linię produkcyjną.


Do produkcji narkotyku wykorzystywano składnik odzyskiwany z powszechnie dostępnego na rynku leku. Podczas akcji śledczy przejęli blisko 4,5 tys. tabletek tego lekarstwa i inne substancje pomocnicze, z których można by wyprodukować ok. 10 tys. działek narkotyku. Zabezpieczono także kilkadziesiąt gramów już wyprodukowanej metamfetaminy

Spośród czterech zatrzymanych w wieku od 25 do 50 lat, trzech zostało już tymczasowo aresztowanych, a jedną osobę objęto dozorem policji i poręczeniem majątkowym. Za produkcję, handel i przemyt narkotyków na dużą skalę, każdemu z zatrzymanych może grozić kara do 15 lat więzienia.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH