Zakaz lotów m.in. do Hiszpanii i Czarnogóry. Do połowy września

PRAWO

Autor: dziennikustaw.gov.pl/ rynekaptek.pl   01-09-2020, 08:21

Zakaz lotów m.in. do Hiszpanii i Czarnogóry. Do połowy września Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenia Rady Ministrów, przedłużające do 15 września br. zakaz międzynarodowych połączeń lotniczych do 44 krajów w związku z epidemią koronawirusa. Na liście jest m.in. o Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Indie, USA.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym ukazało się w poniedziałek (31 sierpnia) wieczorem w Dzienniku Ustaw.

Wprowadza ono zakaz wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania samolotów przewożących pasażerów cywilnych, wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium: Albanii, Argentyny, Armenii, Bahamów, Bahrajnu, Belize, Boliwii, Bośni i Hercegowiny, Brazylii, Chile, Czarnogóry, Dominikany, Ekwadoru, Gwatemali, Hiszpanii, Hondurasu, Indii, Iraku, Izraela, Kataru, Kazachstanu, Kolumbii, Kosowa, Kostaryki, Kuwejtu, Libanu, Libii, Luksemburga, Macedonii Północnej, Malediwów, Malty, Meksyku, Mołdawii, Namibii, Panamy, Paragwaju, Peru, Republiki Zielonego Przylądka, Rumunii, RPA, Salwadoru, Suazi, Surinamu i USA.

Łącznie zakaz dotyczy 44 krajów.

Zakazu nie stosuje się w przypadku wyczarterowanych samolotów "przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie".

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 2 września br., a traci moc z dniem 15 września 2020 r.

Jak wcześniej informowały media, początkowo na liście miała być też Francja i Chorwacja. Jednak oba państwa zostały skreślone z wykazu, ale sytuacja może się zmienić po dwóch tygodniach.

Więcej: https://dziennikustaw.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH