Zakaz palenia w szpitalach psychiatrycznych krytykowany

PRAWO

Autor: tvp.info/rynekaptek.pl   04-01-2011, 07:35

Zakaz palenia w szpitalach psychiatrycznych krytykowany Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Poseł M. Balicki, były minister zdrowia i lekarz psychiatra zapowiada, że złoży poselski projekt zmian w ustawie antynikotynowej.

Poseł Balicki krytycznie odniósł się do odpowiedzi, jaką wiceminister zdrowia Adam Fronczak przesłał mu w związku z interpelacją dotyczącą zapisów w ustawie antynikotynowej ‒ podał portal tvp.info.

Poseł M. Balicki uważa, że utrzymanie zakazu palenia w szpitalach psychiatrycznych to złe rozwiązanie. Argumentuje przy tym, że nie będzie sposobu, aby zakaz palenia wyegzekwować, bo pacjenci zakładów psychiatrycznych będą palić pomimo zakazów, a przecież trudno ich będzie za to karać. Wskazuje także, że zakaz palenia w zakładach psychiatrycznych może prowadzić do konfliktów pomiędzy pacjentami a personelem. 

Z zakazem palenia w zakładach psychiatrycznych nie zgadzają się też rzeczniczk praw pacjenta Krystyna Kozłowska oraz konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii prof. dr hab. Marek Jarema, którzy również wystąpili w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia ‒ informuje portal. 

Więcej: http://tvp.info

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH