Zatrzymano przemytników marihuany z Hiszpanii do Polski

PRAWO

Autor: PAP/Rynek Zdrowia   24-03-2017, 16:00

Zatrzymano przemytników marihuany z Hiszpanii do Polski Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Straż Graniczna zatrzymała dwóch mieszkańców Warmii i Mazur podejrzanych o organizację przemytu z Hiszpanii do Polski dużych ilości marihuany i handel tymi narkotykami. To kolejne zatrzymania w sprawie. Dotychczas zarzuty postawiono pięciu osobom.

Jak poinformowała w piątek, 24 marca, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Mirosława Aleksandrowicz, ostatnie zatrzymania miały miejsce 21 marca.

32 i 38-latkowi - mieszkańcom powiatu działdowskiego (woj. warmińsko-mazurskie) prokurator zarzucił, że od kwietnia do czerwca 2016 r. zorganizowali przemyt 84 kg narkotyków o wartości szacunkowej 2,5 mln zł. Obaj są także podejrzani o wprowadzanie ich do obrotu.

Jeden z mężczyzn został aresztowany na trzy miesiące, a drugi został objęty policyjnym dozorem. Zgodnie z postawionymi zarzutami grozi im od 3 do 15 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp.

Na ślad tego szlaku przemytniczego Straż Graniczna wpadła w czerwcu zeszłego roku, kiedy to podczas kontroli jednego z tirów wjeżdżających do Polski przez Świecko (Lubuskie) znaleziono 42 kg marihuany. Narkotyki były ukryte w zbiorniku na paliwo i kołach zapasowych.

Kierowcą pojazdu był 33-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Dalsze ustalenia doprowadziły do przedstawienia zarzutów dwóm kolejnym osobom.

Aleksandrowicz dodała, że sprawa ma charakter rozwojowy. - Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. - powiedziała rzeczniczka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH