Zielone światło dla imprez masowych. A na nich szczepienia?

PRAWO

Autor: Dziennik Ustaw, KPRM   26-05-2021, 10:02

Zielone światło dla imprez masowych. A na nich szczepienia? Jedna ze zmian umożliwia prowadzenie działalności "związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki" na otwartym powietrzu od 4 czerwca (fot. KPRM)

Od 4 czerwca możliwe jest organizowanie imprez masowych na powietrzu. Od 15 czerwca wojewodowie będą mieli zapewnić mobilny punkt szczepień podczas wszystkich imprez o charakterze masowym.

W Dzienniku Ustaw opublikowano kolejną nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Jedna ze zmian umożliwia prowadzenie działalności "związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki" na otwartym powietrzu od 4 czerwca.

"Od dnia 4 czerwca 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 90.0) jest dopuszczalne na otwartym powietrzu" - czytamy w rozporządzeniu Rady Ministrów opublikowanym w Dzienniku Ustaw.

Impreza bez jedzenia i picia

Warunkiem jest udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5m pomiędzy widzami lub słuchaczami oraz udziału w wydarzeniu nie więcej niż 250 osób.

Do tego limitu nie zalicza się osób zaszczepionych.

Organizator imprezy ma też zapewnić, że widzowie lub słuchacze noszą maseczki i nie spożywają w trakcie impresy napojów lub posiłków.

Punkt szczepień na imprezie

Jednocześnie podczas wczorajszej (25 maja) konferencji prasowej minister KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, Michał Dworczyk, zapowiedział szczepienia podczas imprez masowych.

- Od 15 czerwca wojewodowie będą zobowiązani, żeby zadbać o zapewnienie mobilnego punktu szczepień podczas wszystkich imprez o charakterze masowym - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH