Zmiana wymagań dotyczących spotkań w resorcie zdrowia

PRAWO

Autor: MZ/rynekaptek.pl   06-12-2009, 07:05

Zmiana wymagań dotyczących spotkań w resorcie zdrowia Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister zdrowia wprowadził zmiany w procedurze "Przyjmowanie klientów zewnętrznych".

Chodzi tu m.in. o spotkania urzędników resortu dotyczące polityki lekowej. Procedura została poszerzona m.in. o podanie danych przez osoby występujące o spotkanie, dotyczacych źródeł finansowania organizacji i jej przedstawicieli.

Resort podaje, że w  przypadku klientów zewnętrznych nie reprezentujących wnioskodawców w rozumieniu art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych warunkiem koniecznym do odbycia spotkania z przedstawicielami MZ jest podanie we wniosku o spotkanie danych: dotyczących źródeł finansowania danej organizacji i jej przedstawicieli oraz istnienia stosunków prawnych i faktycznych rodzących dla danej osoby korzyści finansowe lub też obietnice tych korzyści (umowa o pracę, zlecenia, o dzieło itp.).

„W celu dochowania najwyższych standardów przejrzystości w kontaktach z klientami zewnętrznymi i zapewnienia dbałości o przestrzeganie jasnych zasad dotyczących spotkań z klientami zewnętrznymi niezgłoszenie powyższych danych, lub też poświadczenie nieprawdy będzie skutkować brakiem możliwości bezpośredniego spotkania – tym samym odpowiedzi na wszelkie zadane pytania zostaną przekazane w drodze pisemnej” – czytamy w komunikacie podpisanym przez wiceministra zdrowia Marka Twardowskiego.

Więcej na stronie resortu zdrowia: http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q101&ms=&ml=pl&mi=&mx=0&mt=&my=0&ma=014141

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH