Zmiany w organizacji pracy GIF: będzie bezpośrednia współpraca z kierownikami

PRAWO

Autor: Dziennik Ustaw   23-06-2021, 12:02

Zmiany w organizacji pracy GIF: będzie bezpośrednia współpraca z kierownikami Utworzenie nowej komórki organizacyjnej ma zwiększyć nadzór merytoryczny nad komórkami urzędu (fot. Pixabay)

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 czerwca 2021 r. w sprawie nadania statutu Głównemu Inspektoratowi Farmaceutycznemu. Wchodzi w życie 23 czerwca br.

Rozporządzenie przewiduje utworzenie nowej komórki organizacyjnej - Biura Głównego Inspektora Farmaceutycznego, jako komórki obsługującej kierownika Urzędu.

W skład Głównego Inspektoratu wchodzą zatem:

1) Biuro Głównego Inspektora Farmaceutycznego;
2) Biuro Dyrektora Generalnego;
3) Departament Nadzoru;
4) Departament Inspekcji do Spraw Wytwarzania;
5) Departament Prawny

Dotychczas zadania obsługi Głównego Inspektora Farmaceutycznego skupione były w Biurze Dyrektora Generalnego, co z uwagi na konieczność zachowania drogi służbowej, nie sprzyjało bezpośredniej współpracy Głównego Inspektora z pracownikami odpowiadającymi za zadania w obszarze współpracy międzynarodowej, komunikacji medialnej czy też kształtowanie polityki i wizerunku Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, które to zadania należą do typowych zadań komórek obsługujących kierowników Urzędu.

Utworzenie nowej komórki organizacyjnej ma zwiększyć nadzór merytoryczny nad komórkami urzędu i ułatwi zarządzanie w dedykowanym obszarze.

Rozporządzenie weszło w życie 23 czerwca 2021 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH