Będziemy inwestować w sieci aptek

KOMENTARZE I OPINIE

Autor: Tomasz Dąbrowski/rynekaptek.pl   03-03-2011, 09:09

Będziemy inwestować w sieci aptek

Rozmowa z Jackiem Szwajcowskim, prezesem zarządu PGF

W co PGF zainwestuje środki, o które intensywnie zabiega ze źródeł prywatnych, jak i z rynku publicznego?
Finansowanie przeznaczymy na inwestycje na poszczególnych rynkach Europy Centralnej. Myślę, że nasze doświadczenie - jesteśmy czwartą pod względem wielkości siecią w Europie - pozwala nam na to, aby w Europie Środkowej zbudować sieć aptek.

Chcemy działać na rynku liczącym 180 mln osób. Musimy wziąć jednak pod uwagę, że obejmujący kilkanaście państw rynek jest zróżnicowany pod względem rozwoju, regulacji prawnych. W niektórych państwach, mimo że istnieją sieci aptek, nie są oferowane do sprzedaży.

Nasz schemat działania wygląda następująco: nabywamy na rynku sieć aptek będącą już zorganizowanym przedsiębiorstwem i taką bazę rozbudowujemy o kolejne apteki i punkty detaliczne.

Jednocześnie wprowadzamy metody, które pozwolą nam uzyskać przewagę konkurencyjną. Chodzi nie tylko o zarządzanie, ale także o rozwój aptek internetowych, programów marketingowych i programów dedykowanych poszczególnym segmentom rynku.

Ile to będzie kosztować?
Dalszy rozwój umożliwi nam emisja o wartości kilkuset milionów złotych. Może to być emisja jednorazowa, ale również emisje z przeznaczeniem na inwestycje na konkretnych rynkach.

Nie obawia się Pan, że projektowana ustawa refundacyjna zawiera m.in. zakaz prowadzenia programów lojalnościowych w aptekach?

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH