Na koniec znajdą dowody na brak realnego zapotrzebowania ludności

KOMENTARZE I OPINIE

Autor: Mariusz Politowicz/ rynekaptek.pl   25-09-2020, 11:38

Na koniec znajdą dowody na brak realnego zapotrzebowania ludności Farmaceuta, kierownik apteki i członek NRA przygotował felieton dotyczący nocnych dyżurów aptek w kontekście zmiany zapowiedzianej przez resort zdrowia (fot. MP)

Jestem głęboko przekonany, że tak, jak z wysokiego C radni grzmieli o konieczności istnienia dyżurów (bo na koszt aptekarzy), tak teraz będą się wić jak piskorze, byle nie zapłacić za pracę aptek - ocenia mgr farm. Mariusz Politowicz.

Farmaceuta, kierownik apteki i członek NRA przygotował felieton dotyczący nocnych dyżurów aptek w kontekście zmiany zapowiedzianej przez resort zdrowia.

Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, która rozpatrywała petycję ws. dyżurów aptek, przywołała stanowisko Ministerstwa Zdrowia, iż do godziny 24:00 pełnienie dyżuru mogłoby być finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, natomiast w sytuacji, gdy starosta uzna, że apteka powinna być czynna dłużej w porze nocnej, dyżur powinien być finansowany z lokalnego budżetu.

"Żałuję, że nie będę wtedy widział wyrazu twarzy wszystkich tych starostów i radnych powiatowych, którzy kosztem zirytowanych aptekarzy, uprzednio odgrywali role "pierwszych sprawiedliwych". Jednocześnie jestem głęboko przekonany, że tak, jak z wysokiego C grzmieli o konieczności istnienia dyżurów (bo na koszt aptekarzy), tak teraz będą się wić jak piskorze, byle nie zapłacić za pracę aptek" - pisze w felietonie dla serwisu aptekarski.com.

Kontynuuje: - Zaczną od braku odpowiedniej pozycji w budżetach powiatów. Potem wspomną o przepisach, które wiążą ich dodatkowe obowiązki z dodatkowym dopływem pieniędzy z budżetu Państwa. Na sam koniec błyskawicznie znajdą dowody na brak realnego zapotrzebowania ludności (warunek zawarty w art. 94 Prawa farmaceutycznego) na dyżury.

Wcale się nie zdziwię, gdy będą się przy tym posiłkować dotychczasowymi lub przyszłymi negatywnymi opiniami izb aptekarskich.

Zatem siadam nad brzegiem rzeki i cierpliwie czekam na pojawienie się realnego projektu nowelizacji art. 94 PF. Jak każdy projekt, tak i ten będzie uważnie analizowany i opiniowany przez Samorząd Aptekarski".

Więcej: https://aptekarski.com/

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH