Perfekcyjny timing Roberta Gwiazdowskiego w kwestii AdA

KOMENTARZE I OPINIE

Autor: Tomasz Leleno/ rynekaptek.pl   05-04-2017, 16:49

Perfekcyjny timing Roberta Gwiazdowskiego w kwestii AdA Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jest środa, 5 kwietnia br., a więc dzień w którym odbywa się drugie czytanie poselskiego projektu zmian w Prawie farmaceutycznym. To wymarzona okazja dla przeciwników tej regulacji, aby po raz kolejny podjąć próbę dyskredytacji tego projektu - pisze w felietonie Tomasz Leleno, rzecznik NRA.

Tym razem tego zadania podejmuje się Robert Gwiazdowski, „niezależny” ekspert z Warsaw Enterprise Institute (WEI), za to mocno zależny od Związku Pracodawców i Przedsiębiorców (ZPP), z którym ten ośrodek jest ściśle związany. Tak na marginesie nie tylko ten - bliskie relacje z ZPP utrzymuje również Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

Publikacja „niezależnego” eksperta WEI/ZPP pt. „Nowa ustawa natrzęsie rynkiem aptekarskim” spontanicznie ukazuje się na łamach Pulsu Biznesu dokładnie w dniu, w którym planowana jest dyskusja nad poselskim projektem zmian w Prawie farmaceutycznym. Timing Roberta Gwiazdowskiego jest więc perfekcyjny. Korzystając z jednostronicowej powierzchni, której partnerem jest WEI, „niezależny” ekspert jeszcze raz przypomina, jak wielki „kataklizm” nastąpi, wraz z wejściem w życie tej regulacji.

Przeżyjmy to jeszcze raz...
Co prawda wszyscy wielokrotnie słyszeliśmy te argumenty, ale … przeżyjmy to jeszcze raz. Biedni aptekarze będą pozbawieni możliwości reakcji na zapotrzebowanie rynku, będą zatem prowadzić działalność w warunkach, na które nie będą mieli żadnego wpływu.

Najbardziej na tej regulacji (nie wiadomo dlaczego) skorzystają właściciele lokali, którzy już dziś zacierają ręce – zamierzają bowiem drastycznie podnieść czynsz aptekom wynajmującym od nich powierzchnie użytkową (czy ktokolwiek słyszał o takich przypadkach, a jeśli tak to jaka jest ich skala?) I kluczowy „news”: ceny leków wzrosną, a pacjenci znowu „dostaną po kieszeniach”.

Gdyby dosłownie czytać to, co napisał „niezależny” ekspert, nowelizacja prawa farmaceutycznego przyniesie chaos, ubezwłasnowolnienie przedsiębiorców oraz wzrost cen leków dla pacjentów. Krótko mówiąc, czeka nas Armagedon!

…tylko po co?
To czego zabrakło, w tej niezwykle „wnikliwej” analizie, a co z pewnością uwiarygodniłoby przekaz „niezależnego” eksperta to wiarygodne dane, które stanowiłyby pokrycie w rzeczywistości. Dlaczego ich nie pokazano? Odpowiedź sama ciśnie się na usta. Wtedy padłby powtarzany od wielu miesięcy mit o tanich lekach oferowanych przez apteki sieciowe.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH