Zbyt wiele barier, za mało zachęt

KOMENTARZE I OPINIE

Autor: Erik Plas/ rynekaptek.pl   15-05-2017, 08:36

Zbyt wiele barier, za mało zachęt Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jeśli chodzi o wielkość rynku oraz perspektywy i potencjał rozwoju m.in. branży farmaceutycznej, Polska należy do 20 czołowych krajów świata - ocenił Erik Plas, wiceprezes zarządu Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma.

W jego opinii w naszym kraju wciąż jest zbyt wiele barier dla rozwoju innowacyjności, a także inwestycji w przemyśle farmaceutycznym. - Wydaje się, że potrzebna jest większa aktywność rządu w stwarzaniu zachęt, aby uwzględniać i wykorzystywać możliwości rozwojowe wszystkich uczestników rynku - mówił Plas.

Podkreślał zarazem, że Polska jest potencjalnie atrakcyjnym krajem dla rozwoju badań klinicznych, ale jest to bardzo konkurencyjny rynek. Dlatego należy tworzyć odpowiednie warunki, by na nim znacząco zaistnieć.

- Jest wola pacjentów udziału w badaniach klinicznych, nie brakuje profesjonalnej kadry naukowców. Warto więc wprowadzać stabilne i przewidywalne regulacje prawne w tej dziedzinie - podsumował Erik Plas.

Wypowiedzi zanotowane podczas sesji pt. „Rozwój branży farmaceutycznej w Europie Centralnej” w ramach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego (Katowice, 10-12 maja 2017 r.).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH